×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
نرخ تورم در ایلام کاهشی شد

به گزارش وبگاه تیتر آخر، رحمت اله قیصوری در گفت و گویی اظهار داشت: نرخ تورم سالانه در این استان در بازه زمانی گفته شده با ۴۴.۶ درصد در حال کاهش است با این وجود این استان دارای بالاترین نرخ تورم سالانه در کشور است.

وی یادآور شد: نرخ تورم ماهانه در بهمن امسال در کل کشور نسبت به دی ماه افزایش یافته است و در این استان نیز ۱.۳ درصد افزایش را نشان می دهد اما نرخ تورم نقطه ای نسبت به بهمن ماه سال قبل ۱.۷ درصد کاهش دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با بیان اینکه کار مطالعاتی و پژوهشی در زمینه دلایل بالا بودن نرخ تورم در این استان در حال انجام است، گفت: عوامل این موضوع بررسی شده است و بزودی بر اساس مطالعه و کارشناسی اعلام می شود.

قیصوری اضافه کرد: دلایل مختلفی از جمله نبود کارخانه تولیدی در استان، بالا بودن هزینه حمل و نقل، نقدینگی و مصارف بانکی زیاد به عنوان دلایل بالا بودن نرخ تورم در استان عنوان می شود که در یک کار تحقیقی در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: سه درصد مجموع تسهیلات اشتغالزا و سه درصد اعتبارات کل کشور به استان ایلام اختصاص دارد و مصارف بانکی همواره بالاتر از منابع است که در افزایش نقدینگی در این استان موثر است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام در خصوص نرخ بیکاری در این استان نیز گفت: بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم در این استان در پاییز امسال ۸.۱ درصد بود که روند کاهشی داشته است.

قیصوری یادآور شد: بر این اساس نرخ تورم در این استان در تابستان امسال ۸.۷ درصد بوده است که کاهش شش دهم درصدی در پاییز را نشان می دهد.

وی تاکید کرد: نرخ اشتغال نیز در پاییز امسال ۳۱.۳ درصد بود که روند افزایشی داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام گفت: در راستای دستور رییس جمهوری در خصوص افزایش حقوق و مزایای کارکنان دولت تا ۵۰ درصد بر مبنای قانون خدمات کشوری، حقوق و مزایای تمامی دستگاه های مشمول این قانون در استان افزایش می یابد.

قیصوری یادآور شد: این دستور به منظور عادلانه شدن حقوق و مزایای کارکنان صادر شده است و اجرای آن در استان ایلام برای سال آینده ۹۰۰ میلیارد ریال بار مالی دارد که باید از محل فروش اموال مازاد و صرفه جویی در دستگاه ها تامین شود.

وی تاکید کرد: کارکنان قراردادی مشمول این افزایش ۵۰ درصدی نمی شوند اما حقوق و مزایای آنها تا ۸۰ درصد کارکنان رسمی افزایش می یابد.

انتهای پیام/

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true