×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
۵۵ درصد جمعیت ایلام تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد

افشین مظاهری در گفتوگو با پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر اظهار داشت:به مناسبت دهه فجر؛ چهار پروژه در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افتتاح یا کلنگ زنی شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: برای افتتاح و کلنگ زنی چهار پروژه در بخش آب با اعتباری بالغ بر ۱۴۱۰۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی افزود: با وجود همه کمبودها و مشکلات مالی در سال۱۳۹۷، کلنگ زنی آب شیرین کن شهر ملکشاهی، اصلاح و بازسازی مخزن ۱۰۰۰۰مترمکعبی شهر دهلران، بهره برداری از یک حلقه چاه و اجرای خط انتقال آن در  شهر دهلران، افتتاح  مخزن هوایی فلزی منطقه ویژه اقتصادی شهر مهران در ایام الله دهه فجر انجام گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: در بخش آب  تمام ۱۹ شهر استان تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتی است که برای این منظور با اجرای شبکه توزیع آب بطول ۱۳۱۱ کیلومتر و خطوط انتقال آب بطول ۵۰۸ کیلومتر ، حفر و تجهیز ۷۰  حلقه چاه آب شرب، احداث ۲۱ ایستگاه پمپاژ آب، احداث ۵۷ باب  مخزن ذخیره آب و احداث یک تصفیه خانه آب  و ساماندهی و بهسازی چشمه های آب، احداث آب شیرین کن هم اکنون۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش آب شرب سالم و  بهداشتی است.
* افتتاح مخزن هوایی منطقه ویژه اقتصادی مهران با اعتبار ۷ میلیارد ریال
مظاهری تصریح کرد: این مخزن با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب برای ذخیره و تامین آب شرب مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی مهران در محوطه ای به مساحت ۹۰۰ متر مربع  با لوله های ورودی و خروجی از نوع پلی اتیلین سایز ۲۰۰ میلی متری و با ارتقاع ۲۲ متر از سطح زمین نصب شده است.
*افتتاح مخزن ذخیره آب ۱۰ هزار متر مکعبی شهر دهلران با اعتبار۱۹ میلیارد ریال
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام  گفت: برای اصلاح و بازسازی این مخزن ۱۹میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به نیاز شهر به مخزن ذخیره آب، نشت گیری و بهسازی این مخزن در دستور کار قرار گرفت  و شرکت جهت ترمیم آن به اجرای بیش از ۵۰۰۰ متر مکعب  سنگ چینی، شن ریزی و تخریب قسمت های آسیب دیده با هزینه ای بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال اقدام کرد.
وی اضافه کرد: علاوه بر افتتاح این مخزن همزمان یک حلقه چاه با آبدهی ۴۰ لیتر در ثانیه به بهره برداری می رسد که برای حفر و تجهیز آن بالغ بر ۱۳۱۰ میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.
*کلنگ زنی تاسیسات آب شیرین کن شهر ملکشاهی با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال
مظاهری در رابطه طرح آب شیرین کن ملکشاهی گفت: این طرح از طریق فرایندی تحت عنوان اسمز معکوس که یکی از جدیدترین فناوری های روز دنیا در زمینه تصفیه آب به شمار می رود، شیرین می شود.
وی اظهار داشت: مراسم  کلنگ زنی آب شیرین کن شهر ملکشاهی با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال و با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز برگزار گردید که با اجرای  این طرح  جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد. در صورت تخصیص اعتبار عملیات اجرایی  ظرف مدت  ۶ ماه  انجام خواهد شد.
مظاهری گفت: همچنین  در راستای تامین آب مورد نیاز زائران آب فاضلاب استان با اجرای  سه خط انتقال آب  شامل:احداث خط انتقال بطول ۲۰ کیلومتر از کنار چاه های آب جنب امامزاده سید حسن(ع) تا پایانه مرزی، احداث خط انتقال آب شهری از پل زائر تا پایانه مرزی، حفر دو حلقه چاه با خط انتقالی بطول ۹ کیلومتر، احداث یک باب مخزن هوایی ۵۰۰ متر مکعبی، لوله گذاری شبکه  آب موکب ها از پل زائر تا پایانه مرزی، ساخت دو باب سوله به مساحت ۹۰۰ متر مربع جهت تولید و نگهداری آب شرب بسته بندی، تامین آب مهران و موکب های بین راهی و پایانه مرزی حاشیه اطمینان آب  لازم را ایجاد کند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در ادامه  از اجرای  ۲۲۰۰ متر  شبکه جمع آوری فاضلاب در بلوار جنوبی امام(ره) شهر ایلام  و کوچه های منشعب از آن  با اعتباری بالغ ۵ میلیارد و ۵۵۰میلیون ریال خبر داد.
به گفته مظاهری هم اکنون ۵۵ درصد جمعیت استان ایلام تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.
انتهای پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true