×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
حضور مدیران منابع طبیعی کشور در ایلام برای چه بود ؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر, چند سالی است که اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در حال توسعه جنگل در مناطق مختلف استان به ویژه در شهرستان‌های جنوبی و گرمسیری استان شامل مهران و دهلران بوده و تحول عظیمی را در این حوزه پدید آورده است.
این تحولات به راحتی برای هر بیننده‌ای قابل رویت بوده و تاثیرات ملموس آن بر زندگی مردمان این دیار قابل لمس است و قطعا در سال‌های آتی با تثبیت طرح‌های اجرا شده تغییرات اقلیمی مورد نظر مردم استان ایلام روی خواهد داد که زندگی در این استان را برای ساکنان آن دلچسب‌تر خواهد کرد.
ایجاد زیرساخت‌های طبیعی شامل جنگل‌کاری سبب روحیه نشاط و شادابی به عنوان مهم‌ترین نیاز بشری در استان ایلام علاوه بر افزایش امیدواری به زندگی سبب جلب گردشگران از اقصی نقاط کشور شده و این مهم خود دارای مزیت‌های اقتصادی فراوانی است که در این مجال به این مهم پرداخته نمی‌شود.
اما آنچه که نگارنده وادار به نوشتن این گزارش کرده بازمعرفی زحمات و تلاش‌های مجموعه منابع طبیعی و در راس آن مدیر توانای آن در استان ایلام بوده که حتی عبور گذرا از این تحولات توسط رئیس جدید سازمان جنگل‌ها را سخت کرده به نحوی که مدیران منطقه ۱۲ کشور را به استان ایلام گسیل داده تا از نزدیک از فعالیت‌های انجام شده دیدن کنند و به عنوان نمونه موفق اجرا شده توسعه جنگل  پس از بازگشت به استان‌های خود نمونه آن را در استان تحت مدیریت خود اجرایی کنند.
*مدیران اصول جدید و کاربردی جنگل‌کاری در ایلام را به صورت عملی گذراندند
احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در این باره گفت: به دستور وزیر و معاون وی به عنوان ریاست سازمان جنگلها  تمام ماموریتهای آموزشی خارج از کشور لغو شده و مدیران و کارشناسان باید برای آموختن اصول جدید و کاربردی به ایلام سفر کنند.
مدیران منابع طبیعی کشور در بازدید از جنگلکاری های صورت گرفته در مهران:
* اعتراف می کنیم که جنگلکاری و آبخیزداری در استان ایلام در سطح کشور نمونه است
نمره ۱۹ و نیم نمره ای بود که همه مدیران کل به اتفاق مدیران ستادی جنگلها و مراتع کشور به منابع طبیعی ایلام دادند.

مدیرکل جنگلهای خارج از شمال کشور:

* نمره عملکرد منابع طبیعی ایلام ممتاز است
غیبی در گفتگویی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر اظهار داشت: ایلام , استان الگو و نمونه از لحاظ جنگلکاری و آبخیزداری در سطح کشور بوده و مدیران دیگر استانها را به منظور الگوبرداری از اقدامات صورت گرفته به ایلام آورده‌ایم.
مدیرکل جنگلهای خارج از شمال کشور گفت: به دستور ریاست سازمان همه سفرهای آموزشی که برای یادگیری روشهای جدید جنگلکاری و آبخیزداری که به خارج از کشور داشتیم کنسل و به جای آن همکاران باید در ایلام حضور یابند.
وی ادامه داد: من هیچگاه نمره ۲۰ مطلق نمی دهم ولی ایلام بیشترین و بهترین نمره عملکرد را در سطح کشور داشته و من به ایلام نمره ۱۸ می دهم.بالاترین نمره دیگر استانها ۱۶ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر, ۱۲ استان منطقه ۲ کشور به اضافه روسای مناطق ۱ و ۳ کشور در این بازدید دو روزه حضور داشتند و چون تعداد افراد برای سفر به استان زیاد می‌شد  , مناطق یک و سه کشور در حد روسای مناطق به ایلام سفر کردند که بعدا با برپایی نشست‌هایی موضوعات و تلاش‌های بی وقفه و سازوکارهای جنگل کاری موفق منابع طبیعی ایلام را به مدیران استانهای مناطق ذکر شده گزارش دهند.
امیدواریم سایر مدیران دستگاه‌های دولتی در استان ایلام در مسیر آبادانی استان ایلام تمام تلاش خود را به کار گیرند تا مردم ایلام بیش از گذشته به حق خود در داشتن استانی آباد دست یابند.
انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true