×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
نایشگاهی که رنگ و بوی شهداء داشت/ سنگ تمام شهرداری ایلام/زبان هنر یاد شهداء را زنده تر می کند  

به گزارش وبگاه تیترآخر، حضور پررنگ سردار شاکرمی و بازدید از تمامی غرفه ها با صبر و حوصله نشان داد سپاهیان سرافراز همانطور که در جبهه دفاع از وطن تا آخر ماندند، در صف جبهه ی فرهنگی نیز مستحکم تر از قبل حضور دارند.
امروز و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس،  نمایشگاهی با مضمون دفاع مقدس و یاد آوری روزهای نه چندان دور دیارمان، افتتاح شد.، حال و هوای مراسم بسیار خاص و همراه با شرکت بسیاری از مسئولین استان و همچنین استقبال گرم همشهریانمان همراه بود.
انگار دیدن عکسها و نواختن نواهای  حماسی،  روح همه را به سمت سالهای دفاع مقدس، پرواز داد، چرا که جای جای استان و مردمان مظلوم دیارمان، همه زخم خورده ی جنگ هستند. همه برای جنگ هزینه دادند، هزینه هایی که هیچ چیز فقدان آنها را جبران نخواهد کرد.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه ارائه آثار نقاشی به صورت زنده و اجرای تئاتر خیابانی نیز بسیار جلب توجه می کرد و جالبتر هم اینکه که در این مراسم سخنرانان ترجیح دادند بسیار کوتاه سخنرانی کنند و زنده نگه داشتن یاد شهدا را، به زبان هنر سپردند که زیباتر و رساتر از هرچیز دیگری، یاد و نام شهدا را در جامعه زنده می کند.
آنچه که در این مراسم برایمان بسیار جلب توجه کرد،  حرکت خودجوش مردم و مسئولین با هم بود، که همگی و در حالی که همراه با نواهای سوزناک محلی که در وصف سردار شهیدمان، حاج قاسم عزیز خوانده میشد، به سمت مزار شهید گمنامی که در محوطه سازمان حفظ نشر و ارزشهای دفاع مقدس، آرمیده بود رفتند، و بغض همه در کنار آرامگاه این شهید گمنام فرو ریخت.
در این مراسم همه از هر قشری و با هر طرز تفکری حضور داشتند، چرا که مردم شهدا را متعلق به خود میدانند و فرقی هم ندارد با شهیدی نسبت داشته باشی یا نه، همه، آنها را فرزند و برادر خود میدانند. ای کاش این حرکات تلنگری باشد برای مسئولین که در عمل، راه شهدا را طی کنند، که در آنصورت مردم با آنها همراهتر خواهند شد.
آنچه که خیلی در این مراسم مهم بود، همکاری همه جانبه شهرداری ایلام بود که در سالهای اخیر به خوبی در کارهای فرهنگی در سطح شهر ورود کرده و نتایج خوبی را نیز بر جای گذاشته است که جا دارد در اینجا، قدردان زحمات شهرداری ایلام در این زمینه باشیم و به همه ی آنها خدا قوت بگوئیم.
حضور سردار شاکرمی فرمانده سپاه ایلام در کنار دیگر همرزمان نیز در این مراسم پررنگ بود، طوری که ایشان تا پایان مراسم در آنجا حضور داشتند و از غرفه های نمایشگاه با  صبر و حوصله بازدید و با غرفه داران نیز به گفتگو پرداخت، حرکت سردار شاکرمی به خوبی نشان داد که سپاهیان سرافراز همانطور که در جبهه دفاع از وطن تا آخر ماندند، در صف جبهه ی فرهنگی نیز مستحکم تر از قبل حضور دارند.
کار های فرهنگی که در حوزه ی دفاع مقدس انجام می شود، همیشه با استقبال مردم روبه رو بوده است، امروز  جامعه ما بیشتر از هرچیز دیگری به کار فرهنگی احتیاج دارد، امیدواریم مسئولین با توجه به این مهم، در تخصیص بودجه ها در این حوزه بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کنند.
یاد همه ی فرزندان شهید ایلام را گرامی می داریم و به همه خانواده های صبور آنها ادای احترام می کنیم واز تلاش خوب مثمرثمروشبانه روزی  روابط عمومی شهرداری ایلام  نیز به نوبه خود تقدیر می کنیم.
انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true