×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
بخشی از قطعی های برق ناشی از سرقت شبکه و تاسیسات برقی است

به گزارش وبگاه تیتر آخر، هادی شیرخانی در دیدار با مدیر و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز  ایلام با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام از جمله شهید یادگار امیدی اظهار داشت: نقش شهداء در دوام و ثبات نظام مقدس جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

وی در ابتدای ورود به خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام با ادای احترام به شهدای خبرنگار که تمثال مبارکشان در بخشی از فضای مرکز ایرنای ایلام نصب شده است، ادامه داد: روح شهداء شاهد و گواه رفتارهای مسئولان بوده و باید مدیران به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

این مسئول همچنین با اشاره به وظیفه خطیر خبرنگاران اضافه کرد: خبرنگاران رسالت سنگینی داشته و این قلم و تفکر در راه درستی طی طریق کند خدمات بزرگی به بشریت ارایه خواهد کرد.

شیرخانی تصریح کرد: خبرنگاری یکی از سخت ترین مشاغل بوده و خبرنگاران متعددی در کشور ما به شهادت رسیده که رسالت پیامبرگونه آنان را بیشتر نمایان و اثبات کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: سبد انرژی و تولیدات برق بسیار متنوع است، انرژی برق از باد و خورشید و حرارتی و سیکل ترکیبی و زمین گرمایی و … ایجاد می شود.

وی ادامه داد:  هر کدام از این نوع تولیدات یک شرکت مستقل است، وقتی برق تولید می‌شود از مراکز تولید به مبادی توزیع منتقل می‌شود، شرکت تولید، شرکت انتقال و شرکت توزیع سه حلقه مقوله انرژی برق بوده که شرکت توزیع در آخرین حلقه قرار دارد.

این مسئول اضافه کرد: انرژی برق در ابتدای استان تحویل شرکت توزیع شده و تازه کار شرکت توزیع آغاز می‌شود. شرکت توزیع آخرین حلقه است که به هر دلیلی در دو حلقه قبلی اشکالی وجود داشته باشد در حلقه سوم نمایان شده و تنها شرکت توزیع مورد هدف قرار می‌گیرد.

شیرخانی تصریح کرد: اکنون که در فصل تابستان قرار داریم به دلایل مختلفی ظرفیت تولید برق در کشور پاسخگوی نیاز مشترکین و یا به عبارت بهتر پاسخگوی نیاز مشترکین پر مصرف نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: به عنوان بنگاه اقتصادی هرچه برق بفروشیم به تبع درآمد بیشتری حاصل می کنیم اما چون نگاه انتفاعی و سود نیست و نگاه به رفاه و خدمات است در تلاش هستیم برق را به همه برسانیم و همه استفاده کرده و کسی بی بهره نماند.

وی ادامه داد: شرکت توزیع برق ایلام روزانه برق مورد نیاز استان را از بازار بورس انرژی خریداری کرده و این خرید به صورت نقدی انجام شده و هزینه انتقال آن از نیروگاه تا ابتدای استان نیز باید از طرف ما به شرکت انتقال به صورت نقدی پرداخت شود.

این مسئول اضافه کرد: حقوق و تاسیسات، تعمیرات و اصلاح و … نیز به صورت نقدی انجام می‌شود و پس از یک دوره مصرف بخشی از هزینه ها از مصرف کنندگان اخذ می‌شود.

شیرخانی تصریح کرد: شرکت توزیع خرید برق به نرخ واقعی انجام می‌دهد و هزینه‌ها هم به نرخ روز بوده و دولت بر اساس قانون شرکت های توزیع را مکلف به فروش برق به قیمت یارانه ای کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: یک پانزدهم قیمت واقعی برق در اختیار مردم قرار گرفته و این تکلیفی است که قانون بر عهده ما گذاشته است، همین قیمت برق نیز بعضا دریافت نشده و در کنار آن با معضلاتی مانند سرقت برق و دستکاری کنتور و … مواجه هستیم.

وی با اشاره به دلایل سرقت برق ادامه داد: بخشی از قطعی های برق ناشی از سرقت شبکه و تاسیسات برقی است و در برخی موارد هم ناشی از سرقت برق است.

انتهای پیام/

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true