×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
زمزمه آب کاخ فلاحتی را به گوش ایلامی‌ها می رسانم/ فقدان همراهی رییس سابق جهاد کشاورزی در اجرای پارک فلاحتی

به گزارش وبگاه تیتر آخر، عبدالرضا پورخلیل در گفتوگویی اظهار داشت: با اجرای پروژه های متعدد شهر ایلام پوست اندازی کرده است و حالت شهری آراسته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر ایلام گفت: شهر ایلام با سایر شهرستان های استان تفاوت آنچنانی در بخش های بافت شهری و … نداشت اما اکنون خوشحال هستیم در این بخش تلنگری به شهر وارد شده و امیدوایم تا پایان امسال و تا پایان دوره ما یعنی پایان ۱۴۰۰ بتوانیم چند کار ماندگار دیگر در شهر ایلام اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: یکی از آرزوهای دیرین ما و یکی از مطالبات به حق مردم تبدیل کاخ فلاحتی با پارک بزرگ و شکیلی برای استفاده مردم است که امیدواریم محقق شود. البته نشست‌های مختلفی با حضور استاندار ایلام و رییس وقت سازمان جهاد کشاورزی در این رابطه برگزار شده و حتی وزیر جهاد کشاورزی هم از این محل بازدید داشته و وعده هایی در این رابطه اخذ شده است.

این مسئول اضافه کرد: در این زمینه معاون امور عمرانی استاندار ایلام، معاون وزیر کشور ، سازمان میراث فرهنگی و … نیز زحماتی کشیدند که شایسته تقدیر است.

پورخلیل تصریح کرد: کاخ فلاحتی مربوط به دوره قاجار است و در ایلام، خیابان آیت الله واقع شده است. این کاخ بنا به دستور والی غلامرضا خان در سال ۱۳۲۶ احداث شده است. سابقاً فضایی که کاخ در آن قرار گرفته کاملاً باز و باغهای میوه اطراف آن زیبایی خاص به آن بخشیده بود اما اکنون با توسعه شهری فضای باز آن تبدیل به ساختمان و خیابان شده است و کاخ فلاحتی نمای سابق خود را از دست داده است. این کاخ چون در محوطه سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته به کاخ کشاورزی هم مشهور است.

وی ادامه داد: این کاخ در زمینی به مساحت دو هکتار با زیر بنای حدود ۳۳۷ متر مربع احداث شده است و نقشه درونی کاخ به صورت دو اتاق تودرتو در اطراف و یک هالی بزرگ در وسط است و در جلوی هال یک ایوان قرار گرفته که در اتاق‌ها و هال به آن باز می‌شوند.

این مسئول اضافه کرد: به نظرم می توان آن را به زیباترین پارک کشور تبدیل کرد ، شورای شهر نهایت تلاش خود را به کار گرفت حتی وزیر جهاد کشاورزی هم نظر مساعد داشت اما مدیریت وقت این سازمان تمایلی به این کار نداشت.

پورخلیل تصریح کرد: قیمت این مجموعه را تا ۲۰ میلیارد تومان تعیین کردند که تاکنون ۵ میلیارد تومان هم به حساب جهاد کشاورزی واریز شده است که امیدوارم با حضور رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی مشکلات پیش روی بر طرف شود.

*می‌خواهم زمزمه آب کاخ فلاحتی را به گوش همه ایلامی‌ها برسانم

رئیس شورای اسلامی شهر ایلام گفت: آب روانی در باغ وجود دارد که می‌توان با هدایت آن صدا و زمزمه آب به گوش همه ایلامی‌ها برسد و با وجود شاخسارهای زیبا به پارک زیبایی برای مردم تبدیل شود.

*با طالب صادقیان تا ۱۴۰۰ می‌مانم

وی ادامه داد: یکی از فاکتورهای شورای پنجم ایلام انتخاب طالب صادقیان بود که در واقع با یک شهردار از روز اول شروع کرده و تا پایان کار هم با یک شهردار باقی خواهد ماند و من با طالب صادقیان تا ۱۴۰۰ می‌مانم.

این مسئول اضافه کرد: البته عضو شورا باقی خواهم ماند اما تصمیم ندارم کاندیدای ریاست شورا باشم، یکسری مشکلات شخصی دارم که شاید نتوانم در این مسند ادامه دهم، رییس شورا مسیولیت مالی و اداری و … دارد و همکارانم محبت داشته و اکنون هم لطف دارند و خواستار ماندن بنده در این مسند هستند اما خودم امکان ماندن در ریاست شورا را ندارم.

*از جانشینم در مسند ریاست شورا بی اطلاع هستم

پورخلیل تصریح کرد: شورا در لحظه تصمیم‌گیری می‌کند و بر این اساس از جانشینم در مسند ریاست شورا بی اطلاع هستم، شهریور ماه انتخابات رییس شورا و دیگر اعضای آن برگزار می‌شود.

*فقدان تعامل بین مالکین و مدیران شهری سبب ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه میلاد شده است

رییس شورای شهر ایلام گفت: از کارخانه نمک تا چالیمر انتهای بلوار نماز  فضای سبز پیش‌بینی شده که طول آن حدود شش کیلومتر است، به نظر این میزان فضای سبز در یک نقطه از شهر ایلام بی مورد بوده که کار طراحی آن منطبق بر استانداردهای شهری و طرح تفضیلی اجرایی شده و حتی با مالکین رایزنی‌هایی انجام شد و درصدهای مورد نظر مالکین و … مورد بررسی قرار دادیم اما این طرح به سرانجام نرسید و در گذشته هم فقدان تعامل بین مالکین و مدیران شهری سبب ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه میلاد شده است.

وی ادامه داد: قانونی وجود دارد که به صراحت اعلام کرده که اگر متولی طرح ( آموزشی، فضای سبز، درمانی و … ) ظرف ۱۸ ماه به تعامل با مالک نرسد شهرداری باید ماده واحده را برای آن زمین اجرا کرده و زمین را تحویل دهد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true