×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۸ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
ایجاد ۹ بازارچه جدید در محلات ایلام برای تامین مایحتاج عمومی

به گزارش وبگاه تیتر آخر، اسماعیل رضایی در گفتوگویی اظهار داشت: یکی از اساسی‌ترین وظایف سازمان، ایجاد تسهیلات لازم در امر توزیع میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی در راستای حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان و هدایت محصولات و مایحتاج عمومی به صورت صحیح و اصولی از تولید به مصرف است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ایلام گفت: در این راستا با کمک و مساعدتهای دکتر صادقیان شهردار سختکوش و نخبه ایلام اقداماتی انجام شده است که به بخشی از این اقدامات اشاره می شود.

*هیچ فردی به اندازه دکتر صادقیان نتوانسته تحولی عظیم در ایلام پدید آورد

وی ادامه داد: باید اعلام کنم در طول مدت سابقه فعالیتم در شهرداری ایلام هیچ فردی به اندازه دکتر صادقیان نتوانسته تحولی عظیم در بخشهای مختلف شهر ایلام در ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، عمرانی، زیباسازی، مبلمان شهری، گشایش گره های ترافیکی، طرح های بزرگ عمرانی، توجه به محلات مختلف، توسعه فضای سبز، توسعه پارک های محلات و … ایجاد کند و هر آنچه در سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ایلام روی داده بدون همکاری و مساعدت شخص دکتر صادقیان قابل تحقق نبوده است.

این مسئول اضافه کرد:  سامان دهی مشاغل مزاحم شهر ایلام، احداث  میادین میوه و تره بار به تعداد ۱۰۷ غرفه در مساحت چهار هزار و ۷۳۱ مترمربع و ایجاد اشتغال برای ۹۶ نفر، طراحی و اجرای کانکس های موقت عرضه میوه و مایحتاج عمومی در مکان های تعیین شده با هدف نظارت بر قیمت‌ها و تسهیل دسترسی شهروندان به محصولات با کیفیت عالی به تعداد ۴۴ غرفه با مساحت ۵۷۶ متر مربع و اشتغال ۸۴ نفر،  طراحی و راه اندازی فروشگاه متحرک برای رفاه حال شهروندان محترم و میهمانان عزیز به تعداد ۳۸ غرفه در مساحت ۲۱۶ مترمربع و با اشتغال ۳۸ نفر و … از اقدامات انجام شده است.

*طراحی و راه اندازی دو طبقه رستوران و کافی شاپ در بام ایلام

رضایی تصریح کرد: طراحی و راه اندازی دو طبقه رستوران و کافی شاپ با سرمایه گذاری بخش خصوصی بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در بام ایلام و توجه به طراحی های سنتی، مدرن و کلاسیک، با گنجایش همزمان ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر در بخش‌های متفاوت با زیر بنای ۳۸۰ مترمربع با اشتغال مستقیم ۱۵ نفر، طراحی و راه اندازی کافه سیار پیاده‌راه طالقانی با مشارکت بخش خصوصی به تعداد ۳غرفه و به مساحت ۳۶مترمربع و اشتغال ۱۰ نفر، واگذاری و راه اندازی دکه های مطبوعاتی و محصولات فرهنگی به تعداد ۳۷غرفه با مساحت ۳۴۰ متر مربع و اشتغال ۳۸ نفر در  شهر ایلام، ساماندهی کیوسک‌های سوپرمارکت و… در سطح شهر با تهیه طرح‌های نو جهت افزایش بازده کاری کیوسک‌ها و زیباسازی آنها و … از دیگر اقدام مهم این سازمان در سال گذشته بوده است.

*مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف

رضایی تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی در این طرح‌ها بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال بوده است که سبب ایجاد اشتغال برای ۲۱۵ نفر مرد و ۶۲ نفر زن به صورت مستقیم شده است و هم اکنون این افراد در بازارهای زیرمجموعه شهرداری ایلام فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهر ایلام در خصوص نحوه انتخاب افراد و مدت فعالیت آنان در غرفه ها توضیح داد: نحوه انتخاب افراد از طریق درخواست اشخاص صورت می‌گیرد و اشخاص متقاضی جویای کار پس از موافقت شهردار محترم و تصویب شورای شهر و تایید فرمانداری محترم با کمترین قیمت مصوب و دریافت پروانه بهره برداری از مراجع ذی‌صلاح تعیین صلاحیت شده و پس از تایید صلاحیت مراجع قانونی با قیمت کارشناسی شده و پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای اسلامی شهر و تایید فرماندار محترم، با قرارداد معین به افراد متقاضی به صورت موقت واگذار می شود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ایلام گفت: همچنین طول مدت فعالیت غرفه ها یکساله به صورت موافقت و مصوبه شورای شهر قابل تمدید و واگذاری است.

رضایی با بیان اینکه پروژه های ساخت بازارهای شهرداری با پراکنش مناسب در سطح شهر همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: درصورت موافقت سایر ارگان‌ها برای تامین آب و برق، ۹بازارچه جدید در محلات مختلف شهر جهت تامین مایحتاج عمومی در سال ۹۹ بر اساس مصوبه‌ شورای تنظیم بازار استان و تایید و ابلاغ شورای محترم شهر و فرماندار ایلام با مشارکت بخش خصوصی و اولویت عرضه‌کنندگان میوه و تره‌بار و تولید کنندگان گوشت و مرغ و ماهی بومی دایر می شود.

*ورود شهرداری به مقوله تنظیم بازار و ارائه چهره مطلوبی از شهر ایلام

وی در ادامه با اشاره به کارکردهای ایجاد و یکپارچه سازی بازارچه‌های محلی، میادین میوه و تره بار و صنوف مشابه مورد نظر سازمان، عنوان کرد: این بازارچه‌ها علاوه بر جلوگیری از افزیش بی دلیل و بی رویه قیمت محصولات کشاورزی، باغی، صیفی و … سبب دسترسی آسان شهروندان به مایحتاج عمومی و در نهایت کاهش ترافیک و آمد و شد و اتلاف وقت شهروندان، پایین آمدن میزان آلودگی زیست محیطی و دسترسی آسان نظارت دستگاه‌های ذی‌صلاح، تنظیم بازار و ارائه چهره مطلوبی از شهر ایلام را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ایلام با تاکید بر اینکه اجناس این بازارچه‌ها باید با قیمت مناسب و ۱۰ درصد زیر قیمت بازار به شهروندان ارائه شود، اظهار داشت: قیمت عرضه میوه و کالاهای اساسی بر اساس مصوبات شورای تنظیم بازار استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ابلاغ و نظارت توسط نماینده محترم دادستان و تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت و معدن تجارت، اتاق اصناف استان، اداره اماکن عمومی استان، بهداشت، دامپزشکی و بازرسان سازمان ساماندهی مشاغل شهری و سایر ادارات ذیربط به صورت بازرسی مشترک و مداوم انجام می گیرد.

رضایی تصریح کرد: با توجه به اهمیت عرضه‌ میوه و تره بار و مایحتاج عمومی شهروندان در ایام کرونا، میادین میوه و تره بار و بازارچه های این سازمان، به صورت مستمر ضدعفونی و گندزدایی می شوند و به شهروندان ارائه خدمت می‌کنند.

*ساخت بازارچه با مشارکت بخش خصوصی در بلوار شهرداری

وی افزود: اقدام پسندیده دیگری که این سازمان در دست اجرا دارد ساخت بازارچه با مشارکت بخش خصوصی در بلوار شهرداری به مساحت ۳۰۰‌متر و همچنین توسعه بازارچه شماره ۲ خیابان رزم‌آوران با مساحت ۲۰۰ متر مربع واقع در دو نقطه شهر ایلام با هدف دسترسی آسان، رفاه حال شهروندان و کاهش سفرهای درون شهری و ایجاد اشتغال به طور مستمر برای افراد جویای کار است که از نیمه اول سال جاری آغاز شده است.

به گفته این مسئول، این بازارچه‌ها دارای سه بخش میوه و تره بار و فرآورده‌های کشاورزی، مواد پروتئینی شامل گوشت، مرغ و ماهی و همچنین سوپر مارکت و مواد غذایی و مایحتاج عمومی است.

رضایی با اشاره به بازدید سرزده به عمل آمده توسط شهردار محترم و رئیس شورا از سازمان ساماندهی مشاغل شهری ایلام در تاریخ ۱۵ تیرماه افزود: دکتر طالب صادقیان، ضمن تشکر از این مجموعه، اقدامات این سازمان را شایسته و موثر در راستای اشتغال‌زایی، خدمات‌دهی مطلوب به شهروندان و زیباسازی و ساماندهی بخشی از مشاغل مزاحم شهری و ایجاد بازارچه‌های محلی جهت فراهم‌سازی مایحتاج عمومی همشهریان ایلامی به صورت منسجم و مدیریت شده دانست.

 

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ایلام گفت: بدون شک ارائه خدمت هر چه مطلوب‌تر و بی‌منت به مردم فهیم شهرمان خواسته تمام مجموعه‌های خدمت‌گذار وابسته به خانواده بزرگ شهرداری است و سازمان ساماندهی مشاغل شهری نیز در حد توان خویش کوشیده است با کار شبانه روزی و استفاده بهینه از امکانات موجود، بیشترین خدمت را به شهروندان عزیز ارائه کند.

* نظارت روزانه تا ۱۲ ساعت به عملکرد میادین میوه و تره‌بار شهرداری ایلام

وی ادامه داد: به طور مستمر روزانه گشت بازرسی سازمان هشت الی ۱۲ ساعت به نظارت و بازرسی عملکرد میادین میوه و تره‌بار شهرداری ایلام می‌پردازد.

وی از همکاری و مساعدت دادستان محترم و مجموعه قضایی، شهردار محترم، اعضای محترم شورای شهر و ستاد تنظیم بازار استان و سایر عزیزان دست‌اندرکار تقدیر و تشکر به عمل آورد.

انتهای پیام/

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true