×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
مدیران ایلامی از قوی ترین مدیران کشورند/ تراز استاندار ایلام در حد وزیراست / ریشه مهران در مهر است/ شهدا سبب جهانی شدن شهرت مهران شده اند

به گزارش وبگاه تیتر آخر، اسد قاسمی به مناسبت سالروز آزادسازی مهران در گفتوگوی اختصاصی اظهار داشت: مهران امروز برای کشور و استان ایلام حایز اهمیت است، مهران سرزمین عملیات کربلای یک امروزه مسیر شماره یک کربلاست، مصداق آن تردد ۶۵ درصدی زایران در مقایسه با دیگر مرزهای چهارگانه زمینی ماست.

مهران سرزمین خادمین اباعبدالله (ع) است

فرماندار مهران گفت: مهران سرزمین خادمین اباعبدالله (ع) است، ریشه مهران در مهر است، مردم مهران مهمان‌نوازترین مردم جهان هستند ، در یک روز ۲۰ برابر شهر مهران از این مسیر تردد کردند، مردم مهران با کمترین امکانات و زیرساختها به استقبال زوار می روند.

استاندار فعلی ایلام در حد و تراز یک وزیر برجسته است

وی ادامه داد: مردم مهران خادم و نوکر زوار اهل بیت هستند، سرزمین عروس زاگرس بهترین  مهمانوازان عالم هستند و مدیران آن هم قوی ترین مدیران جمهوری اسلامی ایران هستند. همین مدیران می توانند ۴ میلیون جمعیت تردد کننده را مدیریت کنند پس می توان لقب بهترین مدیران را داشته باشند. نباید ظرفیت بومی خود را دستکم بگیریم. در حال حاضر اعلام می کنم که مهندس سلیمانی دشتکی استاندار فعلی ایلام در حد و تراز یک وزیر برجسته است.

مهران مشهد شهیدان است

این مسئول اضافه کرد: مهران مشهد شهیدان است، ۶۲۰۰ شهید از جگرگوشه های این ملت در این سرزمین به درجه رفیع شهادت نایل آمدند. همین شهدا سبب جهانی شدن شهرت مهران شده اند. شهدا عنصر هویت بخشی به ما هستند. جامعه بدون شهید مانند روز بدون آفتاب است، مثل آسمان بی ستاره است، در کشورهای آلمان، کره شمالی، ژاپن و … بررسی کنید و ببینید برای کسانیکه در جنگ جهانی دوم کشته شده و یا اگر تعدادی از آنان باقی مانده چه احترامی قایل شده اند.

قاسمی تصریح کرد: مردم ایلام جزو کسانی هستند که در میادین نبرد جانباز و ایثارگر شده و یا به شهادت رسیدند، خلبان های عراقی در دوران دفاع مقدس برای دریافت مدال باید بمبهای خود را بر سر مردم ایلام وارد می کرد. خلبان های عراقی دوره های آموزشی خود را بر فراز   اسمان مردم ایلام می گذراندند.

حدیث پایمردی از ایلام شروع شده است

فرماندار مهران گفت: در کتاب حدیث پایمردی باید باردیگر نام مردم ایلام را بارها و بارها نگاشت، حدیث پایمردی از ایلام شروع شده است، در سالروز آزادسازی مهران قرار داریم و در دهم تیرماه ۶۵ که عملیات کربلای یک محقق شد واین عملیات ۱۰ روز به طول انجامید و رزمندگان اسلام دل امام را شاد کردند تا حدی که امام فرمود مهران را هم خدا آزاد کرد.

روز آزادسازی مهران به عنوان یک روز ملی قلمداد نشده است

وی ادامه داد: روز آزادسازی مهران به عنوان یک روز ملی قلمداد نشده است، حق مردم ایلام ومهران است که این روز در تقویم ملی ثبت شود. در حال حاضر با وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک دارای باثبات ترین مرز هستیم.

انتهای پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true