×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
سرمایه گذاری  ۱۶۰ هزار میلیارد ریال در ایلام

به گزارش وبگاه اطلاع رسانی تیتر آخر، قاسم سلیمانی دشتکی در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: استان ایلام گرچه کوچک است اما به نحوی یک ایران تمام عیار است، ایلامیان در هشت سال دفاع مقدس که امکان توسعه استان و زیربناها وجود نداشت، پایداری کردند.

وی افزود: ایلام سرزمین اربعین است و ۶۲ درصد جمعیت زائران از ایلام تردد می کنند، همچنین سرزمین نفت و گاز و پتروشیمی و منافع ملی است بنابراین همه زیرساخت های ایلام در خدمت ایران است.
استاندار ایلام یادآور شد: طی یک سال اخیر بیش از ۱۶۰ هزار میلیارد ریال در ایلام سرمایه گذاری با اشتغال بالایی ایجاد شده و نرخ رسمی بیکاری بر اساس مرکز آمار ایران از ۱۷.۶ درصد در سال ۹۱ به ۸.۱ درصد در سه ماهه پاییز و در شرایط کنونی ۸،۵ رسیده است.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه آمار بیکاری همچنان جوانان ما را زجر می دهد، گفت: بیشترین تقاضا در استان نیاز مالی و اشتغال است و نقیصه دیگری که در استان وجود دارد آسیب های اجتماعی، خودکشی و تاب آوری کم بین مردم است.

وی تاکید کرد: فعالیت های اجتماعی جوانان و سازمان های مردم نهاد باعث کاهش معضلات اجتماعی و افزایش تاب آوری و استقامت می شود.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: ۴۷۰ سازمان مردم نهاد در استان فعال است که در سال ۹۲، سازمان های مردم نهاد ۷۰ مورد و در سال ۹۶ در دور دوم ریاست جمهوری آقای روحانی به ۲۳۲ مورد افزایش یافت و طی ۲ سال نیز به ۴۷۰ سازمان مردم نهاد رسید.

استاندار ایلام با بیان اینکه ۷۰ درصد از این سازمان ها فعالند، گفت: اعتبارات خوبی به تشکل ها و سمن ها داده شده و به بیش از ۱۴۰ تشکل اعتبارات پژوهشی، برنامه ریزی و آموزشی پرداخت شده است.

سلیمانی دشتکی افزود: امسال ۵۰ میلیارد ریال از منابع مختلف به تشکل ها کمک شده، همچنین اعتبارات خوبی در خصوص معضلات اجتماعی به بهزیستی و آموزش و پرورش پرداخت شد.

وی به نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: این سازمان ها کارایی بالاتری نسبت به دولت خواهند داشت که اگر تشکل ها در مصدر امور قرار گیرند و نشاط اجتماعی افزایش و معضلا ت را کاهش می دهند.

استاندار ایلام اضافه کرد: هم افزایی خوبی میان دستگاه های اجرایی استان برقرار است و اقدامات مناسبی نیز در رفع آسیب های اجتماعی دارند همچنین سازمان های  مردم نهاد در اربعین نیز بسیار فعال بودند و در مشکلات سیل هم کمک های خوبی از سوی آنها صورت گرفت.

سلیمانی دشتکی به رونمایی پاتوق جوانان و سامانه مجازی فروش محصولات سازمان های مردم نهاد در استان اشاره کرد و گفت: پاتوق جوانان باید با دقت بیشتری برنامه ریزی شود و با هم افزایی، نسبت به فعال کردن و گسترش اقدامات در راستای رفع مشکلات جوانان گام برداشت.

وی اظهار داشت: افتتاح سامانه مجازی فروش محصولات توسط سازمان های مردم نهاد نیز کار بسیار ارزنده ای است و از افرادیکه این کار را انجام دادند حمایت می کنیم.

استاندار ایلام تاکید کرد: این سامانه باعث تقویت کار سمن ها و کارهای اقتصادی جوانان می شود و تا جاییکه امکان دارد کمک های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.
سلیمانی دشتکی در خصوص استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت ها نیز گفت: طی ۲ سال اخیر تحول خوبی در انتصاب مدیران خانم در استان صورت گرفت و ۲۲ درصد مدیران را بانوان تشکل می دهند.

استاندار ایلام تاکید کرد: علاوه بر تسهیلات امیدواریم بتوانیم مشکلات این قشر فعال جامعه را رفع کنیم و با از بین رفتن  بیکاری پنهان درآمد بالا در بین جوانان ایجاد شود.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true