×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
برنامه ششم توسعه بر اساس عدالت جنسیتی طراحی و تدوین شده است

به گزارش وبگاه اطلاع رسانی تیتر آخر، معصومه ابتکار در دیدار با نمایندگان جمعی از تشکل های مردم نهاد، ورزشکاران، نخبگان و کارآفرینان استان ایلام اظهار داشت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده که بیستمین سند آن امروز در استان ایلام به امضا رسید بر پایه عدالت جنسیتی طراحی شده و در هر استان بر اساس شرایط و بافت آن استان اساسنامه سند متفاوت است.
وی افزود: برنامه های این سند در محورهای اصلی آموزشی، ورزشی، اجتماعی، اقتصاد، حقوق، سیاسی، امنیتی در ۱۷۶ زیر شاخه حوزه زنان و دختران برای بخش های دولتی، خصوصی و تشکل های مردم نهاد تدوین شده و جوامع محلی و عامه مردم را در برمی گیرد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه این سند یک طرح تحول زا و بنیادی در حوزه زنان و دختران است، یادآور شد: دولت ۲ نوع حمایت از جامعه زنان دارد که یک نوع حمایت عمومی است که در قالب نشست های منطقه و با حضور تشکل های مردم نهاد فعال در حوزه های مختلف است و نوع دوم نیز حمایت از پروژه های راهبردی و بر اساس سند توسعه استان است.
ابتکار توضیح داد: در نشست های منطقه ای تاکنون یک هزار انجمن مردم نهاد در هفت نشست منطقه ای پروژه ها و طرح های خود را عرضه کرده اند و دولت حمایت های ویژه ای را از پروژه های مشترک دارد و تا پایان سال جاری تعداد یک هزار و ۵۰۰ تشکل در نشست های منطقه ای به تبادل نظر و عرصه طرح می پردازند.
وی افزایش و ارتقای تاب آوری جوامع محلی در برابر مشکلات و حوادث، بهبود مشارکت اجتماعی زنان و توان افزایی آنها را از مهمترین اولویت ها و برنامه های دولت برشمرد و گفت: استان ها از جمله ایلام باید نقشه راهی در این زمینه داشته باشند و از ظرفیت تشکل های مردم نهاد استفاده کنند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مورد اشتغال زنان بی سرپرست و دختران جویای کار اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد برای ایجاد شغل پایدار در بین کارجویان اقدام به ایجاد کسب و کارهای نوین و خلاقانه، با مهارت آموزی در کسب و کار موفق همراه با بازار فروش می کنند که در واقع این مراکز و شرکت ها صفر تا ۱۰۰ داشتن یک اشتغال پایدار را آموزش می دهند و دولت نیز از این شرکت ها و استارتاپ های کسب کار حمایت می کند.
وی افزود: همچین حمایت از صندوق های خرد و تعاونی های روستایی برای ایجاد کسب و کارهای پایدار و زودبازده در دستور کار دولت است ، در کنار حمایت از کارآفرینی، انسجام خانوادگی در برابر تهدیدات و آسیب های اجتماعی از دیگر برنامه های دولت در زمینه خانواده است.
ابتکار با بیان اینکه کشور ما اکنون در جنگ سخت اقتصادی و تحریم قرار دارد، گفت: دشواری های تحمیلی با همدلی، هم افزایی و همراهی بخش خصوصی، سرمایه گذاران و انجمن های مردم نهاد با بخش دولتی بی اثر یا کم اثر می شود.
به گفته معاون رییس جمهور میزان همدلی و اتحاد مردم و مسوولان ایران اسلامی بیشتر از گذشته است و شهادت سردار سلیمانی و تشییع باشکوه پیکر ایشان نیز در افزایش این اتحاد با وجود حوداث تلخ کرمان و سقوط هواپیما تاثیرگذار بود.
وی افزود: کشور ایران همه پرسی انتخابات را طی ماه های آتی در پیش دارد که باید در قالب مشارکت گسترده و پرشور، مجلسی در شان اقتدار و جایگاه ایران اسلامی با انتخاب نمایندگانی دلسوز، کارآمد و جسور از همه طیف ها و گرایش های سیاسی داشته باشیم.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true