×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
بیش از ۶۰ درصد حجم سد کنگیر ایوان پر شده است

احسان یارمحمدی در گفت و گو با خبرنگار تیتر آخر اظهار داشت: با افزایش انتقال آب به سد ایلام، اکنون ۵۸ میلیون متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شده و ظرفیت آن طی بارندگی های پیش رو تکمیل و سرریز خواهد شد.

وی افزود: حجم مخزن سد ایلام ۶۴ میلیون مترمکعب است که با بارندگی های اخیر میزان حجم آب آن به ۵۸ میلیون مترمکعب معادل ۹۵ درصد رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت آبی سد دویریج دهلران افزود: میزان حجم نهایی این سد ۲۰۰ میلیون متر مکعب است که هم اکنون ۹۱ دصد حجم آب این سد پر شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام به وضعیت سد کنگیر ایوان نیز اشاره کرد و یادآور شد: حجم کلی سد کنگیر ایوان ۱۹ میلیون متر مکعب است که تاکنون بیش از ۶۰ درصد حجم آن پر شده است.

یارمحمدی همچنین از رهاسازی ۴۵ میلیون مترمکعب آب از سدهای سه گانه استان(چم گردلان ایلام، دویرج دهلران، کنگیر ایوان) خبر داد و اضافه کرد: این اقدام به منظور کنترل بارش‌های تند سیلابی به اراضی پایین دست رهاسازی شده است.

به گفته وی، رهاسازی این مقدار آب به صورت کنترل شده بوده تا به اراضی پایین دست خسارت و آسیب وارد نشود.

از ابتدای شروع سال آبی تاکنون شهر ایلام ۲۲۰ میلی متر بارندگی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد کاهش و نسبت به بلند مدت ۳۱ درصد افزایش داشته است.

طی مدت یاد شده شهر آبدانان با ۲۲۲ میلیمتر بیشترین و دهلران نیز با ۱۲۳ میلی متر کمترین بارش ها را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true