×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
جوانگرایی و دانشگرایی را در مدیریت‌های ورزشی لحاظ می‌کنم/تغییرات در راه است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تیتر آخر ، مظفر علیشاهی در گفتوگویی با خبرنگار تیتر آخر ظهار داشت: چهار نقش برای رسانه‌ها در نظر دارم ، اطلاع رسانی، آموزش، فرهنک سازی و مشارکت اجتماعی از جمله این نقش‌های مهم است.

مدیرکل ورزش و امور جوانان استان ایلام گفت: انتظار دارم در حوزه‌های ذکر شده  رسانه‌ها به کمک اداره کل ورزش و جوانان بشتابند چون اعتقاد دارم اطلاع رسانی منجر به تغییر رفتار می‌شود و مشارکت اجتماعی را افزایش دهد.

*برنامه‌ای تحت عنوان “پویش حرکت” را دنبال می کنم

وی ادامه داد: برنامه‌ای تحت عنوان “پویش حرکت” را دنبال می کنم تا ورزش همگانی در سطح گسترده‌ای در استان ایلام ترویج شود. هر کس در هر زمان و در هر وقتی که دارد بتواند ورزش کند. این حرکت کردن در ابتدا نگرشی است و بعضی‌ها به فعالیت‌های ورزشی نگرش دارند و می‌دانند فعالیت‌های ورزشی مزیت سلامتی را به همراه دارد و نشاط را پدید می‌آورد.

این مسئول اضافه کرد: اما برخی همچنان نمی‌دانند که فعالیت ورزشی برای آنان مفید است یا به اصطلاح از سودمندی ورزش اطلاعی ندارند. حوزه اطلاع رسانی می‌تواند از تغییر نگرش افراد شروع کند. انتظار دارم رسانه‌ها در این بخش به کمک این دستگاه بشتابند. در تحقیقاتی که انجام شده به تغییر نگرش مردم از سوی رسانه‌ها تاکید شده که می‌تواند این روش مردم را به صحنه ورزش همگانی بکشاند.

*رسانه‌ها می‌توانند ورزش را در استان ایلام عمومی کنند

علیشاهی تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند کمک کنند تا بتوانیم ورزش را در استان ایلام عمومی کنیم، سهم رسانه‌ها در توسعه ورزش همگانی ۴۲ درصد است. انتظار دارم رسانه‌های استان وارد این میدان شوند تا بتوانیم این جمعیتی که  غیر ورزشی هستند و با ورزش بیگانه هستند کم کم با تغیر نگرش، آنان را به سمت ورزش جذب کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: اولین رویکردم برنامه محوری است، با برنامه وارد این مسئولیت جدید شده‌ام و تا این لحظه به هیات‌های ورزشی برنامه‌های خودم را منتقل کرده‌ام، برخی از هیات‌های ورزشی جنبه همگانی داشته و برخی هم جنبه قهرمانی ، کارها و اولویت‌ها را برای هر دو دسته اعلام کرده‌ام.

وی ادامه داد: استراتژی خاصی برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی اندیشیده شده است. در تلاشیم هیات‌ها وارد فاز میزبانی مسابقات کشوری و فرا ملی شوند و باید این اتفاق بیفتد.

*ارایه آموزش به ورزشکاران از دیگر برنامه هاست

این مسئول اضافه کرد: ارایه آموزش به ورزشکاران از دیگر برنامه هاست چون قلبا اعتقاد عجیبی به آموزش ورزشکاران دارم آموزش همیشه نقش میان بر دارد و این آموزش ها تبدیل به سواد و مهارت می‌شود و در نهایت شانس مدال آوری را برای ورزشکاران آموزش دیده افزون می‌کند.

علیشاهی تصریح کرد: یکی دیگر از رویکردهای مدیریتی‌ام از مرکز به پیرامون است و تا امروز به چندین شهرستان سفر کرده و به زودی به مابقی شهرستان‌ها و بخش‌ها سفر می‌کنم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت:به عنوان مثال در سفر به هلیلان با خلیل و جلیل آشنا شدم این دو برادر دونده ظرفیت بالایی دارند و قصد دارم در هر منطقه چند اولویت اساسی را پیگیری کنم ، با عنایت به علم و تجربه و توان هر منطقه اولویت ها را تدوین می کنم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در گذشته ایوان در دو رشته وزنه برداری و والیبال حرفی برای گفتن داشته که باید این دو رشته ورزشی تقویت شود.

* جوانان سیروان و چرداول هندبال را مورد توجه قرار داده‌اند

این مسئول اضافه کرد: در دهلران فوتبال بیشتر به چشم می‌خورد و رشته بسکتبال در این منطقه در حال رشد است و در سیروان و چرداول هندبال را مورد توجه قرار داده بودند و افزون بر این در چرداول به ورزش بومی محلی هم اهمیت می‌دادند، ۱۷۴ روستا در چرداول وجود دارد و این بستر بسیار مهمی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت:حتما جوانگرایی و دانشگرایی را در مدیریت های ورزشی لحاظ می کنم، تغییرات در راه است و بدون شک این تغییرات انجام خواهد شد و اعتقاد به نیروی جوان دارم .

انتهای پیام

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true