×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
جزییات همایش فصلی انتخابات خانه احزاب اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر به نقل از دبیر کمیته اطلاع رسانی خانه احزاب، عبدالحسین روح الامینی رئیس خانه احزاب ایران در نشست خبری اظهار داشت: طبیعتا با توجه به اینکه انتخابات مجلس را پیش رو داریم در دوره جدید خانه احزاب تلاش زیادی شده تا کادرهای اصلی و کارشناسان هیئت رئیسه های احزاب در کشور فعال‌تر از گذشته باشند.
وی افزود: به همین منظور ما ۷ کمیته بانوان، حقوقی، روابط بین‌الملل، اطلاع رسانی، انتخابات تشکیل داده ایم. ساختار خانه احزاب در دوره جدید بر اساس سه فراکسیون اصولگرایان اصلاح‌طلب و مستقلین است و از مجموع ۱۱۰ حزبی که توسط توانستند خود را با قانون جدید احزاب منطبق کنند، در چارچوب این به فراکسیون به فعالیت سیاسی می‌پردازند.
روح الامینی ادامه داد: حدود ۲۰۰ نفر از کادرهای احزاب در این هفت کمیته حضور دارند و در این دوره فعالیت کمیته به نسبت دوره‌های قبلی سابقه بوده و بنای ما این است که این کمیته ها با مشارکت حداکثری احزاب برگزار شود.
رئیس خانه احزاب با بیان اینکه بهتر برگزار شدن انتخابات و حضور حداکثری احزاب در انتخابات یکی از اهداف اصلی ما در خانه احزاب است، گفت: در همایش روز پنج شنبه در دو بعد به بحث انتخابات از جمله نقش قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی در انتخابات و همچنین نقش احزاب در انتخابات می پردازیم و اساس همایش برگزاری دو میزگرد در قالب دو موضوعی اعلام شده است.
روح الامینی خاطرنشان کرد: ترکیب میزگرد غیر از افراد مدعو از نهادهای حاکمیتی از جمله نمایندگان فراکسیون های مجلس و سخنگوی محترم دولت، شامل اساتید دانشگاهی می‌شود تا در قالب موضوعات اعلام شده نظرات متفاوت این نهادها مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به سخنرانان این همایش خاطرنشان کرد: سخنرانان از فراکسیون اصولگرایان آقایان محمدرضا باهنر، سیدمحمد حسینی، مجتبی شاکری، خانم خان محمدزاده، از فراکسیون اصلاح طلبان آقایان صوفی، کاشفی، کواکبیان علیخانی و کمالی و از فراکسیون مستقلین آقایان  نبوی، صدر، تبرایی، مرتضوی کیاسری، فومنی در این دو میز گرد هستند.
روح الامینی یادآور شد: افتتاحیه همایش با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور خواهد بود و طی برنامه‌ای پیش بینی شده تجلیلی از پیشکسوتان عرصه احزاب کشور از جمله از خانواده مرحوم حبیبی،  آقای سیدرضا اکرمی، عباس شیبانی، سرحدی زاده و خانم زهرا مصطفوی به عنوان ۵ فعال پیشکسوت حزبی در قالب گرایش های مختلف با حضور وزیر کشور و دبیران کل احزاب و اعضای شورای مرکزی احزاب رسمی کشور تجلیل می شود.
رئیس خانه احزاب ایران خاطرنشان کرد: با توجه به موج نارضایتی سیاسی موجود در کشور و اینکه اکثریت گروه ها و جریان ها از وضع موجود اعلام  ناراضی می‌کنند، این همایش کمک می‌کند که احزاب به جای ناله از وضعیت جاری کشور به دنبال برنامه و معرفی افراد موثر برای اداره کشور باشند.
وی افزود: تلاش برای مشارکت گسترده مردم، معرفی گزینه های دارای صلاحیت، بحث امید و نشاط ملی، پرهیز از سیاه نمایی و بزرگنمایی مشکلات، بحث هزینه های انتخابات، جلوگیری از تفرقه افکنانه و جلوگیری از تخریب جریانهای مختلف که کار تشکیلاتی و شفافیت در فعالیت های سیاسی و قانونمداری را برعهده دارند، از مهمترین مسائل مورد بررسی در دو میزگرد تخصصی همایش پنجشنبه خواهد بود.
روح الامینی ادامه داد: همچنین عدم وابستگی به قدرت و ثروت و سو استفاده از جایگاه ثروت و قدرت و منزلت اجتماعی، پرهیز از شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی با استفاده از ضریب نفوذ فضای  مجازی از دیگر مباحثی است که در این میزگردهای تخصصی مورد آسیب شناسی قرار می گیرد.
رئیس خانه احزاب گفت: هر چه روندها به سمت شفافیت برود می تواند ضمانت بهتری برای قانونمداری نهادهای قانونی و حاکمیتی داشته باشد. همچنین عدم ورود نیروهای مسلح به عرصه رقابت های انتخاباتی و تبعیت و تمکین به نتایج انتخاباتی و طی کردن اعتراضات از مجامع قانونی و حقوقی از مواردی است که در این همایش مورد تاکید قرار می‌گیرد. تلاش این است که با حضور حداکثری کنشگران سیاسی کشور و مسئولان ذیربط بتوانیم با بحث و گفتگو راه کارهای مناسبی برای انتخابات ارائه دهیم.
انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true