×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
کاهش سرقت و قطع درختان در عرصه های ملی چرداول

مسلم دژمخو در گفتوگو با خبرنگار تیتر آخر اظهار داشت: بیش از ۵۰ هکتار از اراضی ملی چرداول جنگلکاری شد، این جنگل کاری با هدف ایجاد فضای سبز و افزایش سطح درآمد سرانه بهره برداران، کشاورزان و روستاییان و با کاشت انواع درختانی همچون داغداغان، بنه، ارغوان، زالزالک، انار وحشی و بلوط انجام شده است.

وی اضافه کرد: پروژه های بیولوژیکی شامل بنه های سنگی ملاتی، گاویون بندی و خشکه چینی در سرشاخه رودخانه ها انجام شده که برای انجام این طرح ها به مساحت سه هزار و ۶۴۰ متر مکعب اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال هزینه شده است که در مجموع این طرح ها بیش از ۷۵ درصد رشد فیزیکی دارند.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری چرداول یادآور شد: نقش و جایگاه مردم در حراست و احیای منابع ملی و محیط زیست بر کسی پوشیده نیست و در این راستا نیز ۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان توسط همیاران طبیعت خشکه چینی شده است.

دژمخو با اشاره به کاهش سرقت و قطع درختان در عرصه های ملی چرداول گفت: با افزایش گروه های گشت زنی و بازرسی و همکاری و همراهی همیاران طبیعت در سال جاری تاکنون کمترین سرقت درختان داشته ایم و متخلفین جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شده و در صورت مشاهده معرفی خواهند شد.

وی انجام کارهای بیولوژیکی آبخیزداری در سطح ۳۸۰ هکتار، حفاظت، قرق و بذرکاری و کبه کاری در روستای جوب سرخ را از کارهای حوزه آبخیزداری عنوان کرد و بیان داشت: ۴۰۰ هکتار دیگر از سایر نقاط مهم شهرستان مکان یابی شده است.

دژمخو مبارزه با حریق احتمالی در عرصه های طبیعی شهرستان را از برنامه ها در دست اجرا برشمرد و افزود: ۳۰۰ کیلومتر آتش بر در راستای جلوگیری و پیشگیری از حریق در مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان اجرا شده است.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true