×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
آموزش خود هدايتي یکی از برنامه‌های اساسی بهزیستی ایلام است

فرمان عزیز نیا امروز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر اظهار داشت: در حوزه مسئولیت اجتماعی اداره کل بهزیستی وظایف مختلف و متعددی دارد که در این مجال می‌توان به یکی از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و به نظر مقوله اعتیاد و راه‌های مقابله با آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام گفت: یکی از اساسی‌ترین فعاليت‌هاي دفتر پيشگيري و درمان اعتیاد برنامه‌ريزي و هماهنگي و نظارت بر مراكز خصوص درمان اعتياد تحت نظارت سازمان و مراكز اجتماع درمان مدار و مراكز اقامتي ميان مدت است.

وی ادامه داد: افزون بر این، برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مراكز كاهش آسيب،   برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي براي متخصصان دخيل در امر پيشگري و درمان اعتياد و  هماهنگي با دستگاه‌ها و سازمان‌هاي دخيل در امر پيشگيري از اعتياد از دیگر برنامه‌‌های اجرا شده در این معاونت است.

این مسئول اضافه کرد: رويكرد اجتماع محور به عنوان رويكردي مهم در مداخله هاي اجتماعي بر پايه برخي مفاهيم كليدي شامل مشاركت، سرمايه اجتماعي و اقتدار افزايي است. كه بر اساس آن بر رشد و كيفيت زندگي و افزايش توانمندي‌هاي اعضاي جامعه محلي تأكيد دارد.

عزیزنیا تصریح کرد: مشاركت اعضاي جامعه محلي به آنها فرصت رشد، خود احترامي،  خود هدايتي و رعايت حقوق شهروندي و مشاركت در تصميم گيري مي دهد و از طرفي نقش مهي در كيفيت زندگي و رفاه اجتماعي افراد و ارتقاء سلامت جامعه دارد.

معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام گفت: پیشگیری از اعتیاد در محیط های نظامی یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت است.

وی ادامه داد: اجراي برنامه هاي آموزشي پيشگيري اوليه از اعتياد با تاكيد بر ارتقاء سطح آگاهي و دانش افراد در زمينه پيشگيري از اعتياد در زمينه مواد مخدر  و عوارض و پيامدهاي مصرف مواد وي‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژه محيط‌هاي سازماني و نظامي كه شامل سربازها ، افسران ، و خانوادهاي آنان است.

این مسئول اضافه کرد: دسترسي و برقراري ارتباط با محيط هاي نظامي به عنوان گروهي نيازمند به آموزش پيشگيري از اعتياد به دليل شرايط كاري اين افراد و ارتباط با گروه‌هاي در معرض خطر مانند سربازان، زندانيان و خانوده‌هاي آنها این مهم مد نظر این دستگاه اجرایی قرار گرفته است.

عزیزنیا با اشاره به دیگر طرح اجرایی شده در این حوزه تصریح کرد: طرح خانه و مدرسه از جمله این طرح‌ها بوده در اجراي این برنامه به دنبال تقويت و حمايت از ايجاد رابطه كوتاه مدت و بلند مدت در سطوح مختلف زندگي كودك هستيم .

معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام گفت: اين رابطه شامل استحكام رابطه والدين با كودك ، كودك با كودكان ديگر ، والدين با خانواده ، والدين با والدين ديگر ، والدين با نهادها و سازمان‌هاي حمايتي مربوطه  است.

وی ادامه داد: هدف نهايی عبارت است از موفقيت تمام كودكان در خانه ،مدرسه ، اجتماع  اگر بتوانيم ساختار جامعه را بنحوي شكل دهيم كه در آن اعتقاد بر اين باشد كه بايد تمام اهالي دهكده با هم همكاري كنند تا اين كودك بزرگ شود موفق شده ايم  تا بهترين كودك را به جامعه تحویل دهیم. در برنامه خانه و مدرسه سعي مي كنيم كه اين دهكده را در جامعه محلي خود ايجاد كنيم.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true