×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
شاخص کیفیت آب شرب روستایی ایلام بالاتر از میانگین کشوری است

نورالله تیموری در گفت وگو با خبرنگار تیتر آخر اظهار داشت: با بهره برداری از این تعداد روستا و از محل اعتبارات ملی و استانی بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت روستایی ایلام از نعمت آب شرب بهره مند می شوند.

وی افزود: سال گذشته عملیات آبرسانی به ۳۸ روستا با جذب اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال از محل منابع توسعه ملی و مجتمع های اولویت دار در مناطق مختلف این استان اجرا شد.
تیموری با اشاره به اینکه ساخت مجتمع آبرسانی روستایی در دستور کار آب و فاضلاب روستایی ایلام قرار دارد، یادآور شد: این شرکت در راستای تعهد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در تلاش است با تکمیل تعداد دیگری از این مجتمع ها، علاوه بر بهره مندی بیشتر روستائیان از آب شرب، تعداد زیادی از روستاها را نیز از گردونه آبرسانی سیار خارج کند.

مدیرعامل شرکت آبفار ایلام، شاخص کیفیت آب شرب روستایی استان را بالاتر از میانگین کشوری دانست و تصریح کرد: شاخص کیفیت آب شرب روستایی هم اکنون به بالای ۹۹ درصد رسیده است.
وی به میزان مصرف بیش از حد آب در سطح روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: میزان مصرف آب شرب در سطح روستاهای ایلام به نسبت جمعیت بیش از ۲ برابر حد مجاز است در حالیکه الگو و متوسط مصرف روزانه آب در روستاهای کشور بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیتر در شبانه روز است.

وی با اشاره به بارش نزولات آسمانی در سال گذشته و اوایل فروردین ماه امسال گفت: استان ایلام سومین استان پر بارش امسال در سطح کشور بود اما با توجه به جنس زمین و ضریب نفوذ پذیری پایین، این بارش ها بیشتر برای منابع آب سطحی مناسب بوده و بصورت سیلاب از استان خارج و تاثیر چندانی در منابع آب زیر زمینی در سطح استان نداشته است.

تیموری به چگونگی مصرف بهینه آب از سوی مردم اشاره کرد و افزود: مردم باید در فصل گرم سال از مصرف بی رویه آب جلوگیری کنند و به افرادی هم که آب را درست مصرف نمی کنند تذکر دهند چراکه بررسی ها حاکی از آن است هنگامی که دمای هوا در تابستان بالا می رود مصرف آب افزایش قابل ملاحظه ای می یابد.

استان ایلام دارای ۱۶۶ منبع است که ۱۰۵ منبع آن چشمه و ۶۵ منبع نیز چاه و قنات است.
به گزارش ایرنا، ۵۰ هزار مشترک آب روستایی در استان ایلام وجود دارد که از این مقدار ۹۶ درصد مشترکان خانگی و چهار درصد مشترکان صنعتی هستند.

اول تا هفتم تیرماه هرسال با عنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است.

انتهای پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true