×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
هيچ مهد كودكي نبايد نرخ شهريه‌اش را اضافه کند

آيت گوهري در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر اظهار داشت: مهدهای کودك اين استان تا زمان ابلاغ دستورالعمل جديد مجاز به افزايش نرخ شهريه نيستند.

وی افزود: افزايش نرخ شهريه مهدهاي كودك تا سال گذشته از خردادماه اعمال مي شد اما دستورالعمل افزايش امسال هنوز اعلام نشده و ممكن است به مهرماه موكل شود.

وي ادامه داد: هيچ يك از مهدهاي كودك استان تا زمان ابلاغ تعرفه از سوي بهزيستي مجاز به افزايش نرخ شهريه نيستند.

وي اظهار كرد: افزايش نرخ شهريه مهدهاي كودك همه ساله بر اساس نرخ تورم و با هماهنگي سازمان صنعت، معدن و تجارت تعيين مي شود.

وي اضافه كرد: با توجه به اينكه هنوز دستورالعمل افزايش نرخ شهريه مهدهاي كودك از سوي سازمان بهزيستي كشور به اين استان ابلاغ نشده است هيچ مهد كودكي نبايد نرخ شهريه اش را تا زمان اعلام از سوي اين اداره كل افزايش دهد.

وي اضافه كرد: بر اين اساس امسال نرخ شهريه مهدهاي كودك به هر ميزاني كه افزايش يابد زمان اجراي آن به مهدهاي كودك از سوي اين اداره كل اعلام خواهد شد.

به گفته گوهري، چنانچه گزارش افزايش غير قانوني شهريه از سوي مهدهاي كودك به اين سازمان ارايه شود، توسط كميته نظارت بر فعاليت مهدهاي كودك بازديد انجام گرفته و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد مي شود.

وي بيان كرد: افزايش شهريه مهدهاي كودك بر اساس رتبه بندي مراكز، ستاره دار بودن و مدت زمان نگهداري كودك تعيين مي شود و همچنين نرخ افزايش براي مهدهاي كودك مركز استان و شهرستانها و روستامهدها نيز متفاوت است.

وي تعداد مهدهاي كودك فعال در اين استان را ۳۲۱ مركز اعلام كرد كه از اين شمار ۱۲۲ مهد كودك در مناطق شهري و مابقي در روستاهاي استان ايلام فعاليت دارند.

وي اجراي طرح تامين يك وعده غذاي گرم و تامين شهريه كودكان نيازمند، كمك به توسعه و تجهيز ۴۰ روستا مهدها و طرح ايجاد و گسترش مهدهاي كودك در مناطق حاشيه اي و آسيب زا را از جمله طرح هاي اين اداره كل براي حمايت از مهد كودك هاي استان در سال گذشته برشمرد.

به گزارش تیتر آخر ، ۱۱ هزار كودك ايلامي در مهدهاي كودك آموزش می‌بینند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true