×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
آقایان تبعیض بس است* خداداد ابراهیمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر، سال های مدیدی است که توسعه ایلام و اشتغال دانش آموختگان این استان ، همچنان درمحاق تبعیض برخی مسئولان، سیاستمداران و رانت خواران حوزه نفت وگاز مانده است.سال هاست که نخبگان رسانه ای استان ایلام باموضع گیری های منطقی و ادله ی قانونی هشدار می دهند که آقایان مسئول! اجازه ندهید مردم نجیب ایلام از برکات چاه های نفت و گاز سرزمین مادری خود محروم شوند چراکه پس از بیست سال، استان همسایه، هنوز همه ی امتیازهای شرکت نفت و گاز غرب را در انحصارخود می داند و زمینه استخدام نورچشمی ها و توسعه استان خود را فراهم کرده و همچنان بیکاری جوانان مهرانی و دهلرانی ، ویرانی راه های مواصلاتی، حذف مدیران پاکدست و تجربه آموخته ایلامی، میراث شوم این اتفاق نامبارک برای ایلامیان بوده است و ازسوی دیگر جذب اعتبارات ملی و گردش کلان مالی ، اشتغالزایی و کادرسازی مدیریتی در سطح مدیران ارشد وزارتی ویژه کرمانشاه ، درکنار این معادله ناعادلانه مشهود است.
اینک وقت آن رسیده که نفت و عواید آن به معنای واقعی کلمه برسر سفره مردم ایلام بیاید وقت آن رسیده که بامطالبه گری و راهبردهای  فرهنگی بر سر نهادهای نظارتی ،استاندار ، نمایندگان مجلس و وزیر نفت نهیبی بزنیم که آقایان تبعیض بس است!
دراین راستا متاسفانه به نظر می رسد که برخی مسئولان ارشداستان همسایه با توهمی واهی و با همان نگاه دهه پنجاه، ایلام را تحت قیومیت و سلطه کرمانشاه تلقی می کنند. شاید این آقایان گرفتارآلزایمر تاریخی شده اند که فروردین ۱۳۵۳ ه‍.ش فرمانداری کل ایلام و پشتکوه شامل فرمانداری‌های ایلام، دره شهر، مهران و دهلران به استان ایلام تبدیل شده و از سیطره استان پنجم( کرمانشاه) خارج شده است ازسوی دیگر واگذاری زعامت شرکت های اقماری با عنوان” منطقه ای” در یَدقدرت کرمانشاه را هیچ عقل سلیمی برنمی تابد!
یادآور می شود نمایندگان و استانداران و نیز رسانه های هردو استان بایدتلاش کنند باحفظ وحدت و انسجام قومی، همدلی و هم افزایی بین مردم استان های کردنشین ایلام و کرمانشاه برقرار شود چراکه با اغوای رسانه ای، برطبل تفرقه کوبیدن، جز به هدف جمع آوری رآی انتخابات مجلس و دورزدن قانون مفهومی دیگر نخواهد داشت.
به هرحال به گفته دکتر سلام امینی نماینده ایلام و عضو کمسیون انرژی مجلس، مهندس زنگنه نامه انتقال معاونت عملیات شرکت نفت وگاز غرب به ایلام و چارت اصلاحی را امضا کرده و کار تمام شده است لذا بعید می دانیم وزیرنفت کرمانشاهی تبار که به شیخ الوزرای کابینه دولت نام گرفته، تسلیم تحرکات پوپولیستی و مرعوب تهدیدها و استیضاح های هم استانی هایش شود اما وی باید با پافشاری برتصمیم قبلی خود، درعمل اقتدار مدیریتی خود را بروز دهد ونشان دهد که در مدیریت نفت وگاز غرب، نگاهی ملی دارد و نه قبیله ای!
*خداداد ابراهیمی 
انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true