×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تحقق شعار پاسخگویی دولت/ * حسن نجفی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تیتر آخر، شفافیت و پاسخگویی بعنوان رکن اصلی در تحقق شعارهای بنیادی دولت تدبیر و امید همواره یکی از عمده مطالبات جدی افکار عمومی بوده است.

با این مقدمه قصد دارم گریزی بر آنچه در سازمان تامین اجتماعی کشور میگذرد بزنم و پاسخگویی و شفافیت سرپرست این سازمان بزرگ اجتماعی را به رشته تحریر در آورم.

محمد حسن زدا سرپرست سازمانی با جامعه هدفی بیش از ۴۲ میلیون نفر که بودجه سال جاری آن حدود ۱۲۰هزار میلیارد تومان است در حالی این سازمان را اداره میکند که با یک دو دوتای ساده گردش مالی این سازمان بزرگ اقتصادی را بسنجیم و آنرا با بودجه ۴۰۷ هزار میلیادر تومانی دولت مقایسه می کنیم به راحتی میتوان رکورد بودجه ای آنرا را به نمایش گذاشت.

سازمانی با این عریض و طویلی که حدود نصف جمعیت ایران را زیر چتر حمایتی خود دارد در شرایطی با سرپرستی یکی از بدنه همین سازمان که تجربه سالها مدیریت کلان این مجموعه را بر عهده داشته اداره میشود که امروز  ردای سرپرستی که الحق برازنده و شایسته او برای ابلاغ مدیریت این سازمان است را بر تن دارد.

اما عاملی که نگارنده را بر آن داشت که بعنوان عضو کوچک و پیاده نظام ستاد دکتر روحانی این یادداشت را به رشته تحریر در آورم تعدد کامنت هایی بود که سرپرست تامین اجتماعی در راستای پاسخگویی به همکاران و جامعه هدف در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشته بود، او اما در پاسخ به کامنت یکی از همکارانش که از فوت همسر و مریضی فرزندش رنج میبرد با نوشتن آدرس ایمیل خود گفته بود درخواستتان را برایم بفرستید و جالب تر آنکه در پایان هم کلمه ” ارادتمندم” را قید کرده بود ، یا در بخش دیگری از سلسه پاسخگویی های دکتر زدا و در جواب مسمتری بگیری که از عدم دریافت عیدش گلایه کرده بوده نوشته است : فرایند پرداخت ها آغاز شده ، لطفا به شعبه مورد نظر مراجعه کنید در صورتیکه مشکل حل نشد شماره خودتان را در مستقیم بگذارید.

این پاسخگویی منحصر بفرد بنده را یاد مدیران موفق ژاپنی انداخت که معتقدند مدیر موفق کسی است که برای غلبه بر کاستی ها ، انتقاد ها را ببیند.

صرف نظر از رضایتمندی سرپرست تامین اجتماعی برای نظام و دولت از طریق پاسخگویی جهت حل مشکلات جامعه هدف ،مبحث اساسی که باید بر آن تمرکز کرد عدم مراجعه خیل جمعیت هدف این سازمان به تهران است که مستمری بگیر یا همکار سازمانی در استان محروم با ارتباط مناسب و به موقع با مدیریت این مجموعه از طریق شبکه های اجتماعی هم درد دل و درخواستش را منتقل می کند و هم با عدم حضورش در سازمان، از پرداخت هزینه و رنج سفر به پایتخت جلوگیری می کند.

این رفتارها و پاسخگویی ها به مردم در شرایطی که دشمنان انقلاب و در راس آن رئیس جمهور دیوانه و زلف طلایی امریکا بدنبال مآیوس کردن مردمند نشان از وفاداری این مدیران به امام و آرمان های نظام است که می طلبد این اقدام دکتر زدا که بجای فاصله گرفتن از مردم، اتاق شیشه ای را برای مدیریت برگزیده است بعنوان الگویی که برگرفته از شریعت و دستورات اسلام رحمانی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری است به جامعه مدیریت کشور منتقل گردد.

* حسن نجفی فعال فرهنگی اجتماعی

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true