×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
فعالیت‌های درمانی در دهلران برای بیمه‌شدگان بدون اخذ دفترچه اجرایی می‌شود

نورالدین رحیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تیتر آخر ، اظهار داشت: افرادی که توانایی مالی دارند می‌توانند از مزیت دفترهای ‌بیمه ایرانیان بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: دارندگان دفترهای بیمه سلامت تنها می‌توانند به مراکز درمانی دولتی جهت بهره‌مندی از مزایای درمانی استفاده کنند.

وی ادامه داد: اما افرادی که توانایی مالی دارند و سالانه می‌توانند مبلغ  ۲۶۵ هزار تومان که شامل ۵۰ درصد سرانه است را بپردازند با اخذ دفترجه درمانی بیمه ایرانیان از مزایای درمانی بخش خصوصی و بخش دولتی به صورت توام استفاده می‌کنند.

*۳۴۱ هزار و ۳۶۰ نفر از جمعیت ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر ۳۴۱ هزار و ۳۶۰ نفر از مردان و زنان استان ایلام از مزیت‌های بیمه سلامت استفاده کرده که بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان ایلام را شامل می‌شود.

رحیمی تصریح کرد: در حال حاضر تمام مطالبات دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۶ پرداخت شده است و سال ۹۷ نیز تا آذرماه پرداخت شده و تنها سه ماه باقی مانده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: داروخانه‌ها تا مردادماه ۹۷ به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شده است و افزون بر این تمام مراکز خصوصی طرف قرارداد تا مردادماه ۹۷ به طور ۱۰۰ درصد پرداخت شده است.

* وضعیت پرداختی به مراکز درمانی ایلام مطلوب است

وی ادامه داد: به عبارت دیگر تمام پزشکان و مراکز پاراکلینیک و بخش خصوصی نیز تا شهریور ماه ۹۷ به طور کامل پرداخت شده است و طی روزهای اخیر پیگیری‌هایی صورت گرفته تا مراکز بهداشتی درمانی و داروخانه‌ها نیز مطالبات خود را دریافت کنند. در مجموع وضعیت پرداختی بیمه سلامت به مراکز درمانی دولتی و خصوصی در استان ایلام مطلوب است.

*با همکاری رسانه‌ها میزان مراجعه غیرضرور به مراکز بهداشتی درمانی   ایلام کاهش یافت

این مسئول اضافه کرد: برای نخستین‌بار در کشور با تدابیر اندیشیده شده و همکاری با رسانه‌ها میزان بار مراجعه ما به مراکز بهداشتی درمانی در استان ایلام کاهش یافته است و از مراجعات غیر ضرور کاسته شده است.

رحیمی تصریح کرد: سازمان در حال حرکت به سمت هوشمند سازی فعالیت‌های بیمه‌ای بوده که در گام جدید خود هوشمند سازی نسخ بوده که با عنوان نسخه نویسی الکترونیک در حال اجرا و پیگیری بوده و مقدمه‌ای برای حذف دفترچه‌های درمانی در کشور است.

* حذف دفترچه‌های درمانی سلامت در دهلران 

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: در ۳۱ استان کشور و هر استان یک شهرستان انتخاب شده تا این امر یعنی نسخه‌نویسی الکترونیکی در آن اجرایی شود که در استان ایلام نیز شهرستان دهلران منتخب شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آموزش‌های لازم و همچنین هماهنگی با فرماندار و امام جمعه و جماعات و دوستانی که در حوزه سیاستگذاری حضور دارند صورت گرفته است و خوشبختانه همزمان با کشور و با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان سلامت و رئیس سازمان نظام پزشکی و مدیران بیمه سلامت کشور و معاون درمان و فناوری اطلاعات در تهران به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان دهلران شروع به کار کرده است.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود جزو شهرسان‌هایی هستیم که فعالیت خوبی را آغاز کرده‌ایم و کار نسخه‌نویسی الکترونیک در حال انجام است.

رحیمی تصریح کرد: فواید این نسخه‌نویسی این است که اطلاعات و ارقام و آمار مصرف و تجویز علمی دارو به صورت الکترونیک مشهود است و شفاف‌سازی بسیار خوبی در حوزه نسخه‌نویسی الکترونیک انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: در آینده نیز فرایندهایی به این نرم‌افزار اضافه می‌شود تا تداخل دارویی برای جنس و سن خاصی قابل تجویز نیست به صورت خودکار توسط سیستم حذف می‌شود.

وی ادامه داد: افراد بیمه شده نیز بدون دشتن دفترچه و تنها با همراه داشتن کد ملی می‌توانند از مزیت دفترهای سلامت استفاده کنند.

* داشتن کد ملی برای دریافت خدمات درمانی در دهلران برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت کافی است

این مسئول اضافه کرد: نسخ الکترونیکی به صورتی برنامه‌ریزی شده که هر پزشک تنها در حیطه تخصص خود می‌تواند دارو تجویز کند و در غیر اینصورت سیستم جلوگیری می‌کند و دارو حذف می‌شود.

رحیمی تصریح کرد: در اجرای این طرح سوابق درمانی هر فرد قابل رویت است و پزشک می‌تواند ببیند که قبلا فرد بیمار چه داروهایی را استفاده کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: نسخ الکترونیکی تایپ شده بوده و کاربران داروخانه به راحتی می‌توانند نوع داروی تجویز شده را تحویل دهند و مشکلات قبلی در این زمینه به طور کامل رفع شده و داروی اشتباهی به مریض داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر داروخانه‌ای یک یا چند قلم دارو را نداشته باشد فرد می‌تواند به راحتی با مراجعه به داروخانه دیگری بدون بردن دفترچه و یا هزینه اضافی مابقی داروی خود را با دریافت کد از داروخانه قبلی اخذ کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: کاغذی که برای چاپ دفاتر بیمه‌ای استفاده می‌شد که عمده آن نیز از خارج کشور وارد می‌شد در این فرایند به طور کامل حذف می‌شود.

انتهای پیام

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true