×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
نقش رسانه‌ها و اثر معجزه آسای آنان در ایلام ستودنی است

سهیلا ملکشاهی امروز در گفتوگویی اظهار داشت: اعتراف میکنم که فعالیت دستگاه های اجرایی بدون حضور و استفاه از ظرفیت رسانه ها به نوعی ابتر است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت:  در ۳ ماهه اخیر و همزمان با اطلاع رسانی رسانه ها، قراردادهای بیمه زنان خانه دار با افزایش چشمگیری مواجه شد و این تعداد در دیماه به ۵۰۰ قرارداد رسید به گونه ای که این تعداد به نسبت جمعیت در کشور بی سابقه است.
وی ادامه داد: اصل ۲۹ قانون اساسی به تامین اجتماعی و برخورداری مردم از این امکان اختصاص یافته است,اعتقاد جمهوری اسلامی به برقراری عدالت اجتماعی موجب برقراری بیمه تامین اجتماعی شد, در طول قبل از انقلاب کمتر از ۱۰ هزار نفر از این امکانات استفاده می کردند اما امروز بیش از ۵۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
این مسئول اضافه کرد: در ابتدای انقلاب یک دفتر کوچک و زیر نظر استن کرمانشاه بود اما امروز یک اداره کل، ۹ شعبه و سه خشعبه اقماری و یک شعبه کارگزاری در حال خدمت به مردم استان هسند. خدمات دولت و بیمه های آن در راستای اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی است که بیمه دامداران، کارگران، کشاورزان و… از دستاوردهای انقلاب است.
ملکشاهی تصریح کرد: بخشنامه های سازمان به منظور پوشش و تعمیم این خدمات به جامعه بیمه شدگان است. بیمه زنان خانه دار و بیمه دانشجویان علی رغم اینکه رابطه کارگر و کارفرمایی وجود ندارد اما به منظور برخورداری این اقشار از خدمات تامین اجتماعی است. بیمه دانشجویان در سه شیوه قرارداد می توانند با ارئه کارت دانشجویی ۴ سال از خدمات بیمه ای و سابقه بیمه برخوردار شوند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: از مجموع بیمه شده های اجباری ۱۰۷ هزار نفری تامین اجتماعی _که با اعضای خانواده به ۳۰۷ هزار نفر می رسند_ دولت جمهوری اسلامی به هر شیوه ای بخشی از حق بیمه آنها را تقبل می کند. بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ایلام از لحاظ پوشش بیمه ای جز ۱۰ استان برتر کشور قرار دارد که این رتبه در نوع خود بی سابقه بوده است.
وی ادامه داد: ایجاد عدالت اجتماعی بدون برخورداری از بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر نیست که سازمان همواره این راه را برای اقشار مختلف مردم هموار کرده است. ۳۵ هزار نفر از جمعیت استان مشمول قوانین خاص تامین اجتماعی هستند که بیمه ۳۰ هزار از این جمعیت را دولت پرداخت می کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر مستمری بگیر اصلی در استان داریم و این عزیزان می توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی، نصب اپلیکیشن مای تامین و یا با شماره گیری تلفن ۱۴ ۲۰ از خدمات غیر حضوری سازمان استفاده کنند.
وی ادامه داد: این سازمان همواره در صدد افزایش تامین پوشش بیمه ای به آحاد جامعه و بیمه مشاغل آزاد، اجتماعی و اخیرا بیمه زنان خانه دار و دانشجویان بوده که این امر نشان دهنده اهمیت سازمان به تحقق شعار تامین اجتماعی است.
انتهای پیام/

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true