×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
مانده مطالبات سال ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شد/ سنگ تمام نمایندگان مردم و استاندار ایلام

نورالدین رحیمی در گفتوگویی اظهار داشت: ۲۲۰ میلیارد ریال از مطالبات سال ۹۶ بصورت اوراق قرضه و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز بصورت نقدی به مراکز دانشگاهی ایلام پرداخت شد.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده بیمه سلامت استان ایلام در راستای مطالبات مراکز بهداشتی و درمانی بخش دولتی و خصوصی همچنین همکاری استاندار و نمایندگان مانده مطالبات سال ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شد.

رحیمی یادآور شد: همچنین هزینه مطالبات سال ۹۶ پزشکان، دندانپزشکان، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک نیز تسویه شده است.

وی با بیان اینکه هزینه مطالبات سال ۹۷ نیز تا اول آذر ماه به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده، گفت: مطالبات مراکز خصوصی شامل پاراکلینیک، پزشکان، داروخانه ها و آزمایشگاه نیز تا آخر مرداد ماه پرداخت شده و امیدواریم با پیگیری های انجام شده بتوانیم مابقی مطالبات را تسویه کنیم.

رحیمی تصریح کرد: استان ایلام جز اولین استان هایی است که بیشترین پرداخت را به مراکز طرف قرارداد داشته و تمام تلاش ما پرداخت بموقع به مراکز طرف قرارداد برای افزایش خدمات با کیفیت و عدالت در دسترسی مردم برای بهره گیری از خدمات بیمه سلامت است.

وی با بیان اینکه ۱۲ میلیارد ریال از مطالبات مراکز بخش خصوصی مربوط به داروخانه ها باقی مانده پرداخت شد، گفت: ۳۴ میلیارد ریال نیز از بدهی های پزشکان آزمایشگاه، دندانپزشکان و پزشکان عمومی و درمانگاه های بخش خصوصی سال ۹۶ پرداخت شد.

رحیمی با بیان اینکه مطالبات ۹۷ نیز تا اول آذر ماه به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده، افزود: در بخش دولتی هیچگونه بدهی به دانشگاه علوم پزشکی نداریم و مطالبات شهریور تا اول آذر ۹۷ بخش خصوصی نیز در حال پیگیری و بزودی پرداخت می شود.

رحیمی تاکید کرد: از همه بیمه شدگان تقاضا داریم مراجعات غیر ضروری به مراکز درمانی و بهداشتی را محدود کنند و پزشکان نیز دوره درمان بیماری ها را برای بیمه شدگان کامل کرده و در تجویز خدمات غیر ضروری بخصوص پاراکیلینک ها بار مراجعه را کاهش دهند.

وی گفت: میانگین بارمراجعه در سطح کشور ۱۱ بار در سال است اما این میانگین در استان ایلام بسیار بالا است بعنوان مثال در صندوق سایر اقشار این میانگین ۱۹ بار در سال بوده و حدود هشت بار بیشتر از سایر استان ها است.

رحیمی تاکید کرد: در صورت منطقی کردن بار مراجعه ها میتوان مطالبات و پرداخت های بیمه را بروز کرده و داروها و خدمات تشخیصی، درمانی بیشتری را در تعهد قرار دهیم.

وی تصریح کرد: بیشترین تمرکز ما بر روی بیماران خاص به دلیل هزینه بالای آنها است و در تلاش هستیم تمام خدمات ارائه شده به آنها رایگان باشد.

بیش از ۳۴۵ هزار نفر از جمعیت استان ۵۸۰هزار نفری ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۲۲ هزار ۷۳۵ نفر بیمه شدگان صندوق اول یعنی عشایر وروستاییان، ۳۸ هزار و ۷۹۲ نفر بیمه شدگان همگانی، ۶۳ هزار و ۷۹۰ نفر بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت، ۱۰۶هزار نفر صندوق بیمه ایرانیان و ۲۱ هزار و ۴۲۶ نفر نیز بیمه شدگان صندوق سایر اقشار هستند.

انتهای پیام/

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true