×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
سالیانه یک میلیارد ریال در هزینه‌های آبفار صرفه جویی شد

نورالله تیموری در گفتگویی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۹۸ روستا با ۴۵ هزار و ۶۲۹ خانوار و جمعیتی نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات این شرکت است.

وی پوشش آب سالم در سطح روستاهای ایلام را بیش از ۷۶ درصد عنوان کرد و افزود: در بحث شاخص های میکروبی و کلرسنجی استاندارد جهانی ۹۵ درصد بوده که این شاخص در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ۹۹ درصد است.

تیموری با اشاره به پروژه های آبرسانی در سطح روستاهای استان، تصریح کرد: چهار پروژه آبرسانی روستایی در مناطق مختلف این استان با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال اجرا هستند.

تیموری یادآور شد: در صورت تامین اعتبار لازم امسال پروژه های آبرسانی به روستاهای موسی خوشقدم بدره، ریکا سرنی مهران، ماژین دره شهر و شباب در شهرستان چرداول با پیشرفت فیزیکی بین ۷۰ تا ۹۰ درصد به بهره برداری می رسد.

وی اعتبار هزینه شده در اجرای این پروژه ها را ۲۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این چهار مجتمع آبرسانی بیش از پنج هزار و ۲۳۰ خانوار روستایی از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام ادامه داد: با اتمام این مجتمع های بزرگ و همچنین طرح های کوچک تر آبرسانی در روستاهای استان، شاخص برخورداری از آب شرب افزایش بیشتری خواهد یافت.

تیموری اضافه کرد: در راستای ارتقاء سطح ایمنی کار و بهداشت آب آشامیدنی کاهش هزینه ها و حذف سیستم های گندزدایی پرخطر و ناکارآمد تعداد هفت دستگاه الکترولیز نمک طعام ساخت ایران جهت کلرزنی آب آشامیدنی ۶۵ روستا نصب و راه اندازی شد.

وی با اشاره به کاهش هزینه های این شرکت و افزایش ایمنی دراین روش گفت: رویکرد شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام در این خصوص جایگزینی دستگاه های کلرزنی گازی با سیستم های نوین گندزدایی از جمله الکترولیز نمک طعام است.

به گفته وی با در مدار قرار گرفتن این تعداد دستگاه سالیانه یک میلیارد ریال در هزینه های های شرکت صرفه جویی می شود.

انتهای پیام

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true