×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
مهار بیکاری منوط به جذب سرمایه گذار است

معروف بسطامی روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال ، بیکاری را به عنوان مهم ترین مشکل جوانان این شهرستان منشا بسیاری از اسیب ها عنوان کردو گفت: ایجاد اشتغال مهم ترین گام برای حل سایر مشکلات است.
وی از مدیران شهرستان ایلام خواست که با توجه به ظرفیت های مناسب موجود و فراهم بودن مقدمات کار،برای جذب سرمایه گذار در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید بیشتر تلاش کنند.
وی همچنین به اهتمام دولت برای ایجاد اشتغال و رونق تولید به خصوص تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی اشاره کرد و گفت : پرداخت مناسب و دقیق این تسهیلات به گروه های هدف می تواند موجب اشتغالزایی و افزایش درامد خانوارهای روستایی شهرستان ایلام شود.
فرماندار ایلام سهم تسهیلات این شهرستان از محل اشتغال فراگیر روستایی ایلام ۲۹۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: : این تسهیلات بر اساس جمعیت روستایی هر شهرستان توزیع می شود که با توجه به میزان جمعیت روستایی این سهم نسبت به سایر شهرستان ها رقم بالایی است.
بسطامی با بیان اینکه با توجه به این میزان تسهیلات طرح های خوبی در دست اقدام است، افزود: از ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار طرح های ارسالی به بانک های عامل توسط کمیته فنی شهرستان، ۱۱۰ میلیارد ریال طرح در دست بررسی، ۲۴۲ میلیارد ریال مصوب شده و از این مبلغ مصوب نیز ۴۰ میلیارد ریال نیز پرداخت شده است.
فرماندار ایلام به بانک ها تاکید کرد: بانک ها ضمن بررسی دقیق طرح ها مشکلات پروژه ها را برطرف کنند و در صورت عدم رفع مشکل بلافاصله طرح جایگزین اجرا شود.
شهرستان ۲۲۰ هزارنفری ایلام ۲۳ هزار نفر جمعیت روستایی دارد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true